دعاوی ملکی

عدل ایران

 

 

 

داشتن مسکن مناسب از نیازهای ابتدایی هر فرد محسوب میشود. گاها تهیه مسکن برای بعضی از افراد جنبه سرمایه گذاری دارد و برای بعضی دیگر داشتن یک مسکن مناسب در حد رفع یکی ازنیازهای ابتدایی است.

در هر صورت چه از جنبه سرمایه گذاری به موضوع ملک نگاه کنیم چه از بعد یک نیاز ابتدایی ، آگاهی نسبت به نکات و قوانین حقوقی در خصوص خرید و فروش املاک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و سبب میگردد افراد در انجام معاملات ملکی مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری نشوند. بر همین اساس گروه وکلای عدل ایران با معرفی تعدادی از دعاوی ملکی و ارائه نکاتی در خصوص آنها در پی افزایش آگاهی شما عزیزان در خصوص مسائل حقوقی ملکی میباشد تا در انجام معاملات ملکی دچار مشکلات معمول و خسران نشوید.

مهمترین دعاوی ملکی که حجم عمده ای از پرونده های دادگاه ها را تشکیل میدهند دعاوی ملکی حقوقی هستند.از جمله این دعاوی میتوان به دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی و پایان کار، اجرت المثل ایام تصرف، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، دعوای فسخ معاملات ملکی، ابطال معامله و …. اشاره نمود. تمام دعاوی ذکر شده نشأت گرفته از عدم آگاهی متعاملین از قوانین حقوقی و یا سهل انگاری آنها راجع به معاملات ملکی میباشد.

همچنین از جمله دعاوی ملکی دیگر میتوان به دعاوی ملکی کیفری اشاره کرد. این دعاوی هنگامی مطرح میشوند که نسبت به یک ملک یا حین معامله جرمی صورت گیرد. از جمله دعاوی کیفری ملکی میتوان به جعل کردن سند ملک و استفاده از سند مجعول، دعوای تصرف عدوانی کیفری، فروش و یا خرید مال غیر، معامله معارض که از مصادیق کلاهبرداری محسوب میشود و سایر دعاوی ملکی کیفری  اشاره نمود.

دعاوی مربوط به روابط استیجاری املاک تجاری و سرقفلی و حق کسب و پیشه وتجارت نیز از اهمیت بسیار بالایی دارند که متاسفانه اکثریت افرادی که این املاک را تحت تصرف دارند و یا اجاره کرده اند اطلاعات خیلی کمی راجع به مسائل حقوقی در این حوزه دارند و همین عدم آگاهی گاها سبب ورود ضرر های جبران ناپذیر به موجرین و مستاجرین میشود.

به همین دلیل گروه وکلای عدل ایران به شما پیشنهاد میدهد قبل از هر اقدامی در جهت انجام معاملات ملکی یک جلسه مشاوره با وکلای متخصص این گروه داشته باشید تا در آینده ناگزیر از طرح هر یک از دعاوی فوق الذکر در دادگاه نشوید.

درباره ما

گروه وکلای عدل ایران با سال ها تجربه در امور حقوقی، کیفری، ملکی، خانوادگی، مالیاتی، ثبتی و ارزهای رمزنگاری شده (دیجیتال)، آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز با بالاترین کیفیت و دقت می باشد.

آخرین خبرها

گالری

گروه وکلای عدل ایران@ تمامی حقوق این سایت برای گروه وکلای عدل ایران محفوظ است
تماس فوری